Добродојдовте на официјалната страница на Општина Демир Хисар!
ГОДИШЕН КОНЦЕРТ PDF Печати
Godisen_koncert-1

23.12.2011

-дванаесетте месеци и бројните турнеи и настапи во странство и дома,  беа увертира во генералната најава на директорот Србиновски, пред почетокот на концертот.

ЕДНОСТАВНО – БРАВО!

- многубројната фолклористичка и оркестарска  елита  на Демир Хисар, предизвика спонтани овации во преполнетата концертна сала на Домот на културата. Кулминацијата ја предизвикаа демирхисарскте фолклорни таленти и надежи.

Повеќе...
 
105 ГОДИН И ОД СМРТТА НА ДАМЕ ГРУЕВ PDF Печати
105_godini-2

23.12.2011

- снегот престана да паѓа, а во Смилево, под покровителство на градоначалникот Ангелевски, се одржаа планираните активности по повод 105 годишнината од смртта на Даме Груев

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГО ОДРЖА И ИСТРАА НА „ЗАВЕТОТ“

Повеќе...
 
105 ГОДИН И ОД СМРТТА НА ДАМЕ ГРУЕВ PDF Печати
DAME_GRUEV_-_PLAKAT-BANER-s

22.12.2011

Обилните снежни врнежи ја „пореметија“  програмата  за 105 годишнината од смртта на Даме Груев


ПО ЦЕНА НА СЕ, ЈАС ЌЕ БИДАМ ВО СМИЛЕВО!


Без оглед на неповолните временски услови, градоначалникот Тони Ангелевски не ја откажа агандата за чествувањето по повод 105 годишнината од смртта на Даме Груев.

Повеќе...
 
КУЛТУРА PDF Печати
Pokana_za_koncert

23.12.2011

ГОДИШЕН КОНЦЕРТ НА ДЕМИРХИСАРСКИТЕ ИЛИНДЕНЦИ


-          после малиот спектакл во чест на новиот Спортски центар и вечерашниот годишен концерт на КУД „Илинден“, нема повеќе кој да мисли дека Демир Хисар нема организиран и осмислен културен и забавен живот

Повеќе...
 
ВРЕМЕ PDF Печати
Sneg-1

22.12.2011

ПАДНА ПРВИОТ СНЕГ

Во текот на ноќта, во Демир Хисар и поширокото подрачје падна првиот годинашен снег. Снежната покривка го „разубави“ Демир Хисар како и скоро цела Македонија

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 Следно > Крај >>

Страница 261 од 276

Пријави проблем

Анкета

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер