Добродојдовте на официјалната страница на Општина Демир Хисар!
ВО ПРЕСРЕТ НА НОВАТА ГОДИНА PDF Печати
HEPENING-PLAKAT-baner

20.12.2011

ДЕТСКИ ХЕПЕНИНГ ПО ТРЕТ ПАТ

Традиционалниот, трет по ред Детски новогодишен хепенинг годинава ќе се одржи на 29 декември, четврток. Така е одлучено на денешниот брифинг на градоначалникот со директорите на училиштата и другите локални јавни претпријатија и установи.

Повеќе...
 
ЧЕСТВУВАЊЕ PDF Печати
DAME_GRUEV_-_PLAKAT-BANER-s

20.12.2011

105 ГОДИНИ ОД СМРТТА НА ДАМЕ ГРУЕВ

На 23 декември се навршуваат 105 години од смртта на Даме Груев. По тој повод, делегација на градоначалникот, Советот на општината и јавните институции и претпријатија, на спомен – костурницата ќе положат свежо цвеќе.

Повеќе...
 
ДИПЛОМАТИЈА PDF Печати
09.12.2011-__

09.12.2011

КОНЗУЛАТ НА УКРАИНА ВО ГРАДОТ НА КОНЗУЛИТЕ


Во Битола викендов отворен почесен конзулат на Украина. За почесен конзул е назначен македонскиот бизнисмен Јовица Ѓуричич.

Повеќе...
 
ПРОМОЦИЈА PDF Печати
S.c.-12

15.12.2011

СПЕКТАКУЛАРНА ПРОМОЦИЈА НА  СПОРТСКИОТ  ЦЕНТАР

Со звуците на свечените фанфари, синоќа во спортската сала „Јордан Пиперката“ во Демир Хисар, започна свечената промоција на новооснованиот Спортски центар. На преполнетите трибини, пред демирхисарската публика, на паркетот први продефилираат 80 – ина млади спортисти – членови на Центарот кои облечени во жолто – црвени маици и високо подигнати знаменца, формираа шпалир околу „Големото срце демирхисарско“.

Повеќе...
 
УРБАНА (НЕ)КУЛТУРА PDF Печати

Park-11

ВАРВАРСКИ НАПАД НА ХУЛИГАНИ


-          Каде се надлежните лица за оваа работа, имаме ли полиција, имаме ли малку свест, имаме ли малку култура!? – се коментира на социјалните мрежи.


Искршени и целосно уништени канделабри, украдени корпи за отпадоци, искршени клупи, искинати и оголени електрични кабли, уништена шаховска табла...

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 Следно > Крај >>

Страница 262 од 276

Пријави проблем

Анкета

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер