Добродојдовте на официјалната страница на Општина Демир Хисар!
137 ГОДИНИ ОД РАЃАЊЕТО НА МИСИРКОВ PDF Печати

Polaganje_cveke-1-s18.11.2011

„МИСИРКОВ“ ГО ПРОСЛАВИ ПАТРОНИОТ ПРАЗНИК

По повод 137 годишнината од раѓањето на Крсте Петков Мисирков, во средното општинско училиште што го носи неговото име, се одржаа бројни свечености посветени на патронот.

Повеќе...
 
СПОРТ PDF Печати

SPORTSKI_CENTAR-BANER-S14.11.2011

ВО ДЕМИР ХИСАР ЌЕ  СЕ ФОРМИРА СПОРТСКИ ЦЕНТАР

Од почетокот на декември, во Демир Хисар ќе започне со работа првиот Спортски центар во општината. Под покровителство на општината, а во соработка со познати стручни спортски работници и  инструктори, во почетокот ќе се  започне со  организирано тренирање на фудбал, ракомет и кошарка, а подоцна, зависно од интересот, ќе бидат опфатени и други спортови.

Повеќе...
 
ПРЕЗЕНТАЦИЈА-МИНИ ЕЛЕКТРАНА PDF Печати
ELEKTRANI-BANER-S

08.11.2011

Во рамките на реализацијата на проекти за развивање на капацитети за производство на електрична енергија од обновливи извори што не ја загадуваат околина

Повеќе...
 
МАЛИ ГРАНТОВИ ЗА ИЛИНСКА И ПЛАКЕНСКА PDF Печати
Logo_i_grb-s

09.11.2011

Македонското еколошко друштво (МЕД) и Германската фондација Еуронатур (EuroNatur), во соработка со општината Демир Хисар, објави Повик за поднесување на предлог проекти што се однесуваат на локалниот одржлив развој на Илинска и Плакенска Планина.

Повеќе...
 
НАСТАН ВО НАЈАВА PDF Печати
Obednik-satelit-s

04.11.2011

ПРЕЗЕНТАЦИЈА НА МИНИ ЕЛЕКТРАНА ВО ОБЕДНИК

По најавата од почетокот на оваа година за изградба на три мини  хидроцентрали во општината Демир Хисар, деновиве стигна најава и за четврта.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 Следно > Крај >>

Страница 265 од 276

Пријави проблем

Анкета

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер