Добродојдовте на официјалната страница на Општина Демир Хисар!
„ДЕН ЗА НОВИНАРИТЕ“ PDF Печати
Novinari-2

28.10.2011

НОВИНАРИТЕ НА ГОСТИ КАЈ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ


Дваесет битолски  новинари и сниматели од околу 15-тина национални, регионални и локални медиуми, цел ден беа гости на градоначалникот на општината Демир Хисар, Тони Ангелевски.

Повеќе...
 
23 ОКТОМВРИ, ДЕН НА МАКЕДОНСКАТА РЕВОЛУЦИОНЕРНА БОРБА- PDF Печати
Smilevo-23.10.11-1

23.10.2011

ЦВЕЌЕ И ПОКЛОНЕНИЕ ВО СМИЛЕВО


Официјални делегации на општината, училиштата, јавните претпријатија и установи, денеска се поклонија и положија свежо цвеќе на гробот на Даме Груев и Споменикот на смилевските илинденци во Смилево.

Повеќе...
 
НАСТАН ВО НАЈАВА PDF Печати
osnovacite-na-vmoro-

ЦВЕЌЕ ЗА РЕВОЛУЦИОНЕРИТЕ НА ДЕНОТ НА РЕВОЛУЦИОНЕРНАТА БОРБА


По повод 23 октомври, Денот на македонската револуционерна борба, висока и бројна општинска делегација предводена од градоначалникот Ангелевски, в недела ќе го посети селото Смилево, родното место на Даме Груев и местото каде што се одржа Смилевскиот конгрес.

Повеќе...
 
23 ОКТОМВРИ, ДЕН НА МАКЕДОНСКАТА РЕВОЛУЦИОНЕРНА БОРБА-ЧЕСТИТКА PDF Печати
Osnovacite_na_VMRO

ЧЕСТИТКА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ДО ГРАЃАНИТЕ НА ОПШТИНАТА ДЕМИР ХИСАР


Моите искрени честитки по повод 23 Октомври, Денот на македонската револуционерна борба им ги упатувам на сите граѓани на општината Демир Хисар.

Повеќе...
 
ПО ПОВОД 11 ОКТОМВРИ, ДЕНОТ НА ВОСТАНИЕТО PDF Печати
Knigi-donacija-6

11.10.2011

ДОНАЦИЈА ЗА МАКЕДОНЧИЊАТА ВО АВСТРАЛИЈА


Градоначалникот на општината Демир Хисар, Тони Ангелевски предаде донација во книги за македонските основци во Австралија. На пригодната свеченост што се одржа по тој повод и на Денот на народното востание на македонскиот народ, 11 октомври, донацијата ја прими Ненад Шундовски од Министерството за надворешни работи на Република Македонија.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 Следно > Крај >>

Страница 266 од 276

Пријави проблем

Анкета

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер