Добродојдовте на официјалната страница на Општина Демир Хисар!
11 ОКТОМВРИ, ДЕН НА ВОСТАНИЕТО PDF Печати
Gradonacalnik-3_copy-s

ЧЕСТИТКА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ПО ПОВОД 11 ОКТОМВРИ

Вредностите што ги симболизира 11 октомври и денеска имаат големо значење. Тие не потсетуваат на општонародното движење против фашизмот.


На сите граѓани на општината Демир Хисар им го честитам 11 октомври, Денот на македонското востание.

Со почит,

Тони Ангелевски,

градоначалник на општината Демир Хисар

 
СВЕЧЕНОСТИ ПО ПОВОД 11 ОКТОМВРИ-3 PDF Печати
11_oktomvri-13

10.10.2011

ЦВЕЌЕ ЗА ХЕРОИТЕ


Во рамките на годинашното одбележување на 11 Октомври, Денот на востанието на македонскиот народ, општински делегации од  борци, резервни воени старешини, невладини организации и ученици посетија споменичните обележја во центарот на градот.

Повеќе...
 
СВЕЧЕНОСТИ ПО ПОВОД 11 ОКТОМВРИ-1 PDF Печати
11_oktomvri-1

ПРИЕМ  КАЈ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ПО ПОВОД 11 ОКТОМВРИ

10.10.2011

Градоначалникот на општината  Демир Хисар, Тони Ангелевски денеска беше домаќин и покровител на чествувањето по повод  11 октомври, Денот на  востанието на македонскиот народ.

Повеќе...
 
СВЕЧЕНОСТИ ПО ПОВОД 11 ОКТОМВРИ-2 PDF Печати
11_oktomvri-8

10.10.2011

ДОДЕЛЕНИ НАГРАДИТЕ ЗА НАЈДОБРА ЛИТЕРАТУРНА ТВОРБА


По повод 11 октомвrи, Денот на востанието на македонскиот народ, во кабинетот на градоначалникот се одржа пригодна свеченост.  Градоначалникот Ангелевски и Димитар Павлевски, учесник во НОБ, на најдобрите учесници на наградниот литературен конкурс им ги врачија наградите.

Повеќе...
 
СВЕЧЕНО ОДБЕЛЕЖАН ДЕНОТ НА УЧИТЕЛОТ PDF Печати
Den_na_ucitelot-1

05.10.2011

„Сакам да Ви го честитам денот кога изразуваме благодарност и почит за знаењето кое го пренесувате и за трпението што секојдневно им го подарувате на нашите деца водејќи ги во нови и вредни сознанија, рече градоначалникот Ангелевски на свечената приредба по повод Светскиот ден на учителот

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 Следно > Крај >>

Страница 267 од 276

Пријави проблем

Анкета

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер