Добродојдовте на официјалната страница на Општина Демир Хисар!
СВЕЧЕНОСТИ ПО ПОВОД 11 ОКТОМВРИ-3 PDF Печати
11_oktomvri-13

10.10.2011

ЦВЕЌЕ ЗА ХЕРОИТЕ


Во рамките на годинашното одбележување на 11 Октомври, Денот на востанието на македонскиот народ, општински делегации од  борци, резервни воени старешини, невладини организации и ученици посетија споменичните обележја во центарот на градот.

Повеќе...
 
СВЕЧЕНОСТИ ПО ПОВОД 11 ОКТОМВРИ-2 PDF Печати
11_oktomvri-8

10.10.2011

ДОДЕЛЕНИ НАГРАДИТЕ ЗА НАЈДОБРА ЛИТЕРАТУРНА ТВОРБА


По повод 11 октомвrи, Денот на востанието на македонскиот народ, во кабинетот на градоначалникот се одржа пригодна свеченост.  Градоначалникот Ангелевски и Димитар Павлевски, учесник во НОБ, на најдобрите учесници на наградниот литературен конкурс им ги врачија наградите.

Повеќе...
 
СВЕЧЕНО ОДБЕЛЕЖАН ДЕНОТ НА УЧИТЕЛОТ PDF Печати
Den_na_ucitelot-1

05.10.2011

„Сакам да Ви го честитам денот кога изразуваме благодарност и почит за знаењето кое го пренесувате и за трпението што секојдневно им го подарувате на нашите деца водејќи ги во нови и вредни сознанија, рече градоначалникот Ангелевски на свечената приредба по повод Светскиот ден на учителот

Повеќе...
 
СВЕЧЕНОСТИ ПО ПОВОД 11 ОКТОМВРИ-1 PDF Печати
11_oktomvri-1

ПРИЕМ  КАЈ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ПО ПОВОД 11 ОКТОМВРИ

10.10.2011

Градоначалникот на општината  Демир Хисар, Тони Ангелевски денеска беше домаќин и покровител на чествувањето по повод  11 октомври, Денот на  востанието на македонскиот народ.

Повеќе...
 
5 ОКТОМВРИ, СВЕТСКИ ДЕН НА УЧИТЕЛОТ PDF Печати
Gradonacalnik_-s

ЧЕСТИТКА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ДО УЧИТЕЛИТЕ

05.10.2011


На сите учителки и учители во сите училишта во општината Демир Хисар, им го честитам меѓународниот ден на учителите, 5 октомври.

Задоволен, амбициозен, ценет и мотивиран учител може да биде вистинки камен темелник на квалитетно образование. Во конечна смисла,  и камен темелник на општеството.

Се надевам на заедничка работа и соработка во подобрување на воспитно – образовниот процес и изградба на образовен систем по мерка на учениците и учителите.

Со почит,

Тони Ангелевски, градоначалник на општината Демир Хисар


 
<< Почеток < Пред 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 Следно > Крај >>

Страница 270 од 279

Пријави проблем

Анкета

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер