Добродојдовте на официјалната страница на Општина Демир Хисар!
ПРЕЗЕНТАЦИЈА-МИНИ ЕЛЕКТРАНА PDF Печати
ELEKTRANI-BANER-S

08.11.2011

Во рамките на реализацијата на проекти за развивање на капацитети за производство на електрична енергија од обновливи извори што не ја загадуваат околина

Повеќе...
 
НАСТАН ВО НАЈАВА PDF Печати
Obednik-satelit-s

04.11.2011

ПРЕЗЕНТАЦИЈА НА МИНИ ЕЛЕКТРАНА ВО ОБЕДНИК

По најавата од почетокот на оваа година за изградба на три мини  хидроцентрали во општината Демир Хисар, деновиве стигна најава и за четврта.

Повеќе...
 
23 ОКТОМВРИ, ДЕН НА МАКЕДОНСКАТА РЕВОЛУЦИОНЕРНА БОРБА- PDF Печати
Smilevo-23.10.11-1

23.10.2011

ЦВЕЌЕ И ПОКЛОНЕНИЕ ВО СМИЛЕВО


Официјални делегации на општината, училиштата, јавните претпријатија и установи, денеска се поклонија и положија свежо цвеќе на гробот на Даме Груев и Споменикот на смилевските илинденци во Смилево.

Повеќе...
 
„ДЕН ЗА НОВИНАРИТЕ“ PDF Печати
Novinari-2

28.10.2011

НОВИНАРИТЕ НА ГОСТИ КАЈ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ


Дваесет битолски  новинари и сниматели од околу 15-тина национални, регионални и локални медиуми, цел ден беа гости на градоначалникот на општината Демир Хисар, Тони Ангелевски.

Повеќе...
 
23 ОКТОМВРИ, ДЕН НА МАКЕДОНСКАТА РЕВОЛУЦИОНЕРНА БОРБА-ЧЕСТИТКА PDF Печати
Osnovacite_na_VMRO

ЧЕСТИТКА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ДО ГРАЃАНИТЕ НА ОПШТИНАТА ДЕМИР ХИСАР


Моите искрени честитки по повод 23 Октомври, Денот на македонската револуционерна борба им ги упатувам на сите граѓани на општината Демир Хисар.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 Следно > Крај >>

Страница 271 од 281

Пријави проблем

Анкета

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер