Добродојдовте на официјалната страница на Општина Демир Хисар!
КОНЦЕРТ НА „СКОПСКИ КВАРТЕТ ХОРНИ“ PDF Печати

10.11.2022

.

skopski-kvartet-horni

Повеќе...
 
ИНИЦИЈАТИВЕН ОДБОР ЗА ИЗГРАДБА НА СОБОРЕН ХРАМ PDF Печати

31.10.2022 

- Информативна содржина

.

inicijativen-odbor-za-izgradba-na-soboren-hram-sostanok

Повеќе...
 
ЕВН известување за прекин на снабдување со ел. енергија PDF Печати

evn

Почитувани,

Од ЕВН Македонија  е добиено известување дека на ден 26.01.2023 г. во период од 9.00 до 14.30 ч. без напојување со електрична енергија ќе останат  корисниците од  населба Мургашево, с.Кутретино, с.Суводол, Манастир Демир Хисар, АБ Солар, Комуналец  Демир Хисар.
Прекините се заради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија.


Со почит,

ПО-РЦУК Демир Хисар

 
РЕНОВИРАНИ КОМПЛЕТНО ТОАЛЕТИТЕ ВО ДОМОТ НА КУЛТУРАТА „ИЛИНДЕН“ PDF Печати

18.10.2022

.

renovirani-toaleti-vo-domot

Повеќе...
 
КООРДИНАТИВЕН СОСТАНОК ВО РАБОТНИОТ КАБИНЕТ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ PDF Печати

12.10.2022

.

podgotovka-za-simulacija-1

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 7 од 284

Пријави проблем

Анкета

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер